Decemberben már a második egymást követő hónapban javult a gazdasági hangulat decemberben az euróövezetben és az Európai Unióban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG ECFIN) felmérésének pénteken ismertetett adatai alapján.
Az építőipar unió-szerte szenved az alapanyag és a munkaerőhiánytól, mindezek ellenére azonban a legtöbb helyen ismét pozitív tartományban van Építkezési Bizalmi Indikátor - derül ki az ING legfrissebb tanulmányából. A bizalmi index másfél éves csúcson van és ez a teljesítményben is lecsapódhat: az ING a legtöbb országban visszapattanó volumennel számol, mely jövőre viszont mérséklődhet is.
A GKI fogyasztói bizalmi index értéke áprilisi, történetének legnagyobb zuhanása után májusban jelentősen, majd júniusban kisebb ütemben emelkedett. Az index az az áprilisi 38 pontos esését követően májusban 11 ponttal, júniusban 6 ponttal emelkedett (szezonálisan kiigazítva), s ezzel e két hónap alatt csaknem a felét ledolgozta áprilisi zuhanásának.
Közel 30 éves története során a GKI fogyasztói bizalmi index még sohasem zuhant akkorát egy hónap alatt, mint 2020 áprilisában.
A nyár első két hónapjához képest augusztusban számottevően javult a magyar fogyasztói hangulat, amivel párhuzamosan a GKI-Erste konjunktúra-index értéke idei csúcsára ért - derült ki a GKI által, az EU támogatásával végzett friss felmérésből. A vállalatok kilátásai lényegében az elmúlt két hónaphoz hasonló kedvező hangulatról árulkodnak.
Az üzleti várakozások idei csúcsukra, míg a fogyasztói várakozások ez évi, sőt húszhónapos mélypontjukra kerültek júniusban - derül ki a GKI által, az EU támogatásával végzett friss felmérésből. Némi hullámzás mellett ugyan, de elmondható, hogy a GKI-Erste konjunktúra-index értéke már fél éve stagnálást mutat, ugyanakkor szintje továbbra is viszonylag optimista hangulatot tükröz.
Az áprilisi adatfelvétel tanúsága szerint Magyarországon az üzleti bizalom szintje javult az előző negyedévben tapasztalthoz képest, a GVI Negyedéves Konjunktúramutatója a januári 19 pontról 24 pontra emelkedett, ami a felmérés kezdete (2010. január) óta a legmagasabb érték.
A GKI által, az EU támogatásával végzett felmérés szerint az üzleti szektorban - a szolgáltató cégek kivételével - májusban minden ágazat érezhetően pesszimistább lett az áprilisinál, ugyanakkor a fogyasztói várakozások valamivel jobbak lettek az ápri-lisinál. A GKI-Erste konjunktúraindex értéke lényegében stagnált.
Áprilisban kissé emelkedett a GKI-Erste konjunktúra-index szezonális hatásoktól megtisztított értéke, és ezzel elérte januári szintjét. A GKI által, az EU támogatásával végzett felmérés szerint az üzleti és a fogyasztói várakozások is valamivel jobbak lettek a márciusinál.
Egy friss felmérés szerint a régiós magántőke befektetők bizalma enyhén visszaesett tavaszhoz képest, elsősorban a gazdasági és geopolitikai bizonytalanságok miatt. Ennek ellenére bíznak a régióban, és szívesen fektetnek be, ha jó lehetőséget találnak. A Deloitte felmérése alapján a közeljövőben a portfólió-kezelés értékelődik fel, a nyári nagyobb kiszállások után most is több cég esélyes rá, hogy eladósorba kerüljön. A kedvező piaci környezetben nagyon jó hozamokat tudtak elérni az intézmények, és megerősíti azt a feltevést, miszerint megéri a régióban nagy növekedés előtt álló cégekbe invesztálni.
Nem jelent meglepetést a kinevezése.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Afrikában ment mellé a lépés.
Úgy tűnik, túl optimisták voltak az áramfogyasztási előrejelzések.
Maximális büntetésre számíthatnak.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.